Бербатов с пропуск при загуба на Монако

снимка: asm-fc.com

Димитър Бербатов изигра около 60 минути за своя Монако, който обаче претърпя поражение при визитата си на Евиан в среща от 31-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят в Анеси завърши с успех от 1:0 за домакините, като по този начин „монегаските“ съвсем приключиха с борбата за шампионската титла във Франция. Монако остана на цели 13 точки зад лидера и шампион Пари Сен Жермен, докато Евиан постигна безценна победа в битката за оцеляване.

Двубоят на „Парк дьо Спортс“ не се оказа успешен за Димитър Бербатов, който направи фрапантен пропуск в заключителните минути на първото полувреме. Българският стрелец бе изведен очи в очи с датския страж Йеспер Хансен, но стреля право в него. Две минути по-рано Бербатов пробва да отбележи с атрактивно воле, но в този случай кълбото не намери очертанията на вратата.

В 10' Димитър Бербатов започна атака за гостите, намирайки Лукас Окампос вляво от себе си. Аржентинецът стреля опасно с десния крак, а рикошет в крака на бранител за малко не доведе до попадения във вратата на Евиан.

В 26' защитата на Монако се пропука, като домакините бяха близо до откриване на резултата. Даниел Вас свали с глава към Кевин Беригьо, като единствено навременната намеса на вратаря Даниел Субашич предотврати попадение в мрежата на „монегаските“.

4076280

В 41' Димитър Бербатов оживи трибуните, създавайки най-интересната ситуация от началото на двубоя. Българският таран бе изпуснат от защитата на Евиан и засече центриране на свой съотборник, но красивото му воле премина покрай левия страничен стълб на вратата.

Две минути по-късно българският нападател пропиля стопроцентов шанс в полза на Монако. Мунир Обади изведе Бербатов очи в очи с Йеспер Хансен, но благоевградчанинът стреля право в тялото на противниковия вратар.

Втората част стартира с уникален пропуск на Монако, като в основната на всичко отново бе Димитър Бербатов. Българинът пусна фамозен пас зад защитата към Окампос, който от своя страна центрира светкавично за Хамес Родригес. Колумбиецът обаче се оплете с топката, не успявайки да отбележи пред напълно празната врата на Евиан.

4076281

След точно час игра Клаудио Раниери взе решение да извади Димитър Бербатов от игра, гласувайки доверие на Емануел Ривиер.

До края на срещата отборът на Евиан изглеждаше по-мотивиран да достигне до крайния успех, като усилията на домакините дадоха резултат в заключителните минути на мача. Ветеранът Рикардо Карвальо игра с ръка в наказателното поле на своя тим, което и доведе до дузпа в полза на Евиан. Зад топката застана Седрик Монгунгу, който хладнокръвно прати Субашич в противоположния ъгъл, реализирайки за 1:0.