Бербатов с ключов гол при победа на ПАОК над Панатинайкос

снимка: PAOK FC

Димитър Бербатов и ПАОК спечелиха дербито на 8-я кръг в гръцкото първенство срещу Панатинайкос с 3:1, а българският нападател откри резултата след точно изпълнение на дузпа.

Първият гол в срещата падна в 28-та минута, когато Берба се разписа след изпълнение от бялата точка. Той обаче почувства болка в адукторите и това доведе до смяната му две минути по-късно.

До края на първата част съотборниците на бившия играч на Манчестър Юнайтед решиха срещата с два гола. Гари Родригес, който в миналото се подвизаваше по родните терени с екипа на Левски, удвои, а две минути преди паузата Мигел Витор покачи на 3:0.

Почетното попадение за Панатинайкос бе дело на Карелис, който също се разписа от наказателен удар.

След успеха днес ПАОК се изкачи до 4-та позиция с 14 точки, а Панатинайкос остава с 18 на второто място.