Бербатов пак бележи при победа на Монако (ВИДЕО)

снимка: asm-fc.com

Отборът на Монако нямаше проблеми при гостуването си на Евиан Тонон и го победи с 3:0 в мач от 28-я кръг на френската Лига 1. Головете за победителите реализираха Антони Марсиал, Димитър Бербатов и Алмами Туре.

С тази победа „монегаските” събират актив от 47 точки и остават на четвъртата позиция, а тима на Евиан Тонон остава 16-ти с 32 пункта.

Треньорът на домакините Паскал Дупрас започна двубоя с Лерой, Абдала, Камбон, Ноункеу, Менса, Серлин, Техеда, Вас, Дюамел, Томасон, Нсикулу.

Леонардо Жардим заложи на Субашич, Курзава, Абденур, Тулалан, Туре, Моутиньо, Фабиньо, Кондогбиа, Марсиал, Бернардо, Ферейра-Караско.

Срещата започна по-добре за домакините, като Матийо Дюамел изпусна добра възможност в четвъртата минута.

Въпреки това Монако поведе пръв чрез Антони Марсиал в 18-тата, като нападателят се възползва от добър пас и стреля в горния ляв ъгъл за 1:0.

Минута по-късно на терена се появи българинът Димитър Бербатов, като замени контузилият се Яник Ферейра-Караско.

Само 15 минути по-късно българският нападател успя да удвои аванса на тима си след много красиво и технично изпълнение.

До края на полувремето Жоао Моутиньо изпусна още едно добро положение за играчите на Леонардо Жардим, като това бе по-интересното за първите 45 минути.

През втората част натискът на Монако продължи, като най-доброто положение се откри пред Марсиал в 47-та минута, но ударът мо попадна в обсега на Субашич.

В 58-та минута Лейвин Курзава отправи точен изстрел от пряксвободен удар, но отново стражът на домакините се представи отлично и предотврати трети гол в мрежата си.

Само 2 минути по-късно 18-годишният Алмами Туре реализира дебютното си попадение с екипа на „монегаските”, за да направи преднината на тима три гола.

След 70-тата минута домакините опитаха да наложат натиск и това даде резултат. Папе Согу намали в 78-та минута след добра атака в бяло-розово и много грешки в защитата на гостите.

Това обаче бе всичко, което домакините успяха да предложат до края на двубоя и Бербатов и компания си тръгнаха с трите точки.