Бербатов отново вкара, но Фулъм бе разгромен

снимка: Guliver/Getty Images

Димитър Бербатов отбеляза третия си гол за сезона в Премиършип, но Фулъм допусна тежко поражение с 1:4 при гостуването на Евертън в мач от 16-ия кръг.

Българинът вкара от дузпа във втора поредна среща, след като преди седмица стори това и срещу Астън Вила. Този път обаче Фулъм бе категорично надигран, а "карамелите" на Роберто Мартинес нанизаха цели четири гола в мрежата на Маартен Стекеленбург.

Така Фулъм остава с 13 точки и заема предпоследното 19-о място в класирането, докато Евертън продължава със само една загуба през сезона. Ливърпулци се намърдаха и в Топ 4, заемайки 4-а позиция с 31 точки.

Българският нападател вкара от бялата точка в 67-ата минута, когато Гарет Бари извърши нарушение в наказателното поле срещу Алекс Качаниклич. Бербатов се справи със съпротивата на Тим Хауърд и отбеляза за 1:1 . Преди това, през първата част, Лиън Озмън беше извел "карамелите" напред в резултата.

След гола на Бербатов обаче тимът на Евертън вкара попадения чрез Шеймъс Колмън, Гарет Бари и Кевин Миралас, които оформиха крайното 4:1 в полза на домакините от Ливърпул.

Димитър Бербатов започна като титуляр за Фулъм и остана на терена през всичките 90 минути на срещата.

All Goals - Everton 4-1 Fulham - 14-12-2013...by video4all