Бербатов игра половин час при разгром на ПАОК

Димитър Бербатов направи дебют с новия си отбор ПАОК при победата на солунци с 3:0 като гост на Верия в среща от третия кръг на гръцката Суперлига. Както и се очакваше, звездата на шампионата се появи в игра след почивката в 58-ата минута, когато вече съотборниците му бяха отбелязали трите попадения.

ПАОК за първи път през сезона спечели двубой и увеличи актива си на 4 точки след 3 кръга и се доближи до топ 5 в класирането, като се изравни по актив с днешния си съперник.

Атанасиадис, който поведе атаката на ПАОК вместо Бербатов, откри резултата в 17-ата минута, а в 25-ата лявото крило Мак покачи на 2:0. Третият гол бе дело на опорния халф Циолис в 55-ата минута, като 180 секунди по-късно Бербо се появи в игра вместо автора на първото попадение.

Бербатов се очаква да бъде сред титулярите следващата седмица в гостуването на Габала в първия кръг от груповата фаза на Лига Европа. Тъй като той бе изостанал с подготовката, треньорът Игор Тудор реши да не го хвърля в екшъна още от първия възможен момент, именно поради което Митко игра половин час срещу Верия.