Бербатов и Фулъм очакват Манчестър Юнайтед

снимка: Guliver/Getty Images

Вторник вечер бе изключително богата на футболни мачове в Англия, тъй като се изиграха всички мачове от третия кръг за ФА къп.

Най-съществен интерес за българските фенове представляваше срещата между Блекпул и Фулъм, в която обаче участие не взе Димитър Бербатов, който получи почивка от своя мениджър.

"Котиджърс" направиха изключително много пропуски пред вратата на своя домакин и бяха наказани в 82-ата минута от Делфуенсо, който откри резултата, но в последната секунда на 4-минутрното продължение Ричардсън изравни и прати мача в продължения.

В тях Фулъм беше абсолютен господар, но гол падна чак в 116-ата минута, като автор беше капитанът Бреде Хенгелаанд. Благодарение на този гол Бербатов и компания почти си уредиха среща в четвъртия кръг с Манчестър Юнайтед, ако „червените дяволи" отстранят Уест Хям.

В една от срещите, която представляваше сблъсък на тимове от Премиър Лийг, Уест Бромич Албиън позволи изненада у дома, като загуби с 0:1 от борещия се да не изпадне тим на КПР, като единственото попадение бе дело на Джей Ботроуд в 75-ата минута, което позволи на лондончани да продължат.

Болтън пък поднесе най-голямата изненада тази вечер, след като позволи на втородивизионния Болтън да спечели на „Стейдиъм ъв лайт" с 0:2. Головете вкара Сордел, който отбеляза по едно попадение във всяко полувреме и собственоръчно вгорчи живота на "черните котки".

Друг отбор от Висшата лига - Стоук Сити, имаше нужда от продължения, за да се добере до четвъртия кръг, след като редовното време срещу Кристъл Палъс завръши 1:1, но в продълженията класата си каза думата и "грънчарите" продължиха напред благодарение на успех с 4:1.

Уигън също продължава напред след минимална победа с 0:1 като гост на Борнемут.

Представяме ви всички резултати от срещите за ФА къп, които бяха играни тази вечер.

Борнемут - Уигън 0:1

Бирмингам - Лийдс 1:2

Брентфорд - Саутенд 2:1

Лейтън Ориент - Хъл Сити 1:2

Милтън Кейн Донс - Шефилд Уензди 2:0

Стоук Сити - Кристъл Палас 4:1

Съндърланд - Болтън 0:2

Блякпул - Фулъм 1:2