Бенфика удари ПСЖ, но ще играе в Лига Европа

Отборът на Бенфика се наложи с 2:1 като домакин на Пари Сен Жермен, но това не се оказа достатъчно за португалския гранд да си осигури място на осмнафиналите в Шампионската лига.

“Лъвовете” събраха 10 точки в група С и се изравниха с Олимпиакос, но завършват на трето място заради по-лошите си показатели в преките двубои с гърците.

В другия мач от групата Олимпиакос постигна очаквана домакинска победа с 3:1 над Андерлехт и заедно с ПСЖ продължава напред в най-престижната клубна надпревара на Стария континент.

Бенфика пък ще трябва да се задоволи с участие в 1/16-финалите на Лига Европа, където ще се опит да подобри постижението си от миналия сезон, когато достигна до финала, загубен инфарктно от Челси.

Двубоят в Лисабон до голяма степен бе протоколен за ПСЖ, след като парижани си бяха гарантирали първото място в групата още преди последните мачове, а старши треньорът Лоран Блан бе дал почивка на някои от титулярите си в лицето на Златан Ибрахимович, Тиаго Силва и Алекс.

Уругвайският таран на гостите Единсон Кавани откри резултата на “Естадио да Луж” след 37 минути игра, засичайки ниско центриране е наказателното поле.

В самия край на първото полувреме обаче Бенфика получи правото да изпълни дузпа, която Родриго Лима превърна в изравнителен гол.

Крайното 2:1 в полза на лисабонските “орли” оформи Никола Гайтан в 58-ата минута, възползвайки се от груба грешка в защитата на парижани.