Белгийци нанесоха първа загуба на ЦСКА в Холандия

Отборът на ЦСКА допусна първа загуба в предсезонните си контроли на лагера в Холандия.

"Червените" отстъпиха с 0:1 на втородивизионния белгийски отбор Роял Уайт Стар (Брюксел) в третата контрола на отбора, играна в Ермело (Холандия).

Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов пусна като титуляри двама играчи на проби - Супусера и Дансо.

Новото попълнение Мартин Камбуров продължава да лекува контузия в ахилеса и отново не игра. Срещата пропусна и Емил Гъргоров, който размисли и се завърна в лагера на отбора, но все още не е подписал договор с клуба, като вероятността това се случи става все по-малка.

През първата част ЦСКА имаше две добри възможности за гол. Най-напред Тони Силва уцели греда с удар в 23-ата минута, а малко по-късно новото попълнение Бергонси се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от вратаря на белгийците.

В началото на второто полувреме Стойчо Младенов традиционно направи множество смени, което наруши ритъма на игра.

В 78-ата минута белгийците стигнаха до гол, който се оказа и единствен в мача. Жереми Лемперюр не остави шансове на вратаря Господинов с хубав фалцов удар.

ЦСКА можеше да изравни малко по-късно, но Иван Маркович не успя да порази целта от близко разстояние.

Следващата проверка на "червените" на холандска земя е срещу белгийския Брюж на 5 юли.