Белгия изравни рекордния си разгром срещу Андора

Белгия започна по повече от убедителен начин кампанията си в квалификациите за Евро 2016, след като разпиля с 6:0 безпомощната Андора на стадион „Кинг Балдуин“ в столицата Брюксел.

„Червените дяволи“ изравниха най-изразителната си победа в участия в пресявки за европейски първенства, след като през 1986-та година са постигали същия резултат в мач с Люксембург.

Крилото на Наполи Дрийс Мертенс бе съборен в наказателното поле на гостите в 31-ата минута и от отсъдената дузпа халфът на Волфсбург Кевин де Брюн откри резултата, след като в самото начало на мача бе нацелил гредата с атрактивен изстрел.

Де Брюн се оказа на правилното място и в 34-ата минута, за да увеличи аванса на домакините, а в 37-ата играещият в Тотнъм Насер Шадли покачи на 3:0. Петият гол бе дело на нападателя на Ливърпул (подвизаващ се под наем в бившия си реално тим Лил) Дивок Ориги в 59-ата минута.

4118199

Мертенс увенча активната си игра с две попадения в рамките на 180 секунди между 65-ата и 68-ата минута, за да направи резултата 6:0.

В друг мач от групата, очакван с особен интерес, Уелс и Босна и Херцеговина не си отбелязаха гол. Така възпитаниците на Сафет Сушич остават без успех в два кръга от квалификациите, след като изненадващо отстъпиха на Кипър с 1:2 в дебютния си мач.

Суперзвездата на Уелс Гарет Бейл пък не успя да помогне на тима си да изкове втора поредна победа след измъченото 2:1 в Андора.

4118198

Един Джеко и Миралем Пянич имаха добри възможности да отбележат за гостите от Балканите, но в крайна сметка резултатът остана равен, след като и Асмир Бегович попречи на два пъти през второто полувреме на Бейл да се разпише.

В друг мач от Група В Израел спечели визитата си на Кипър и съвсем завърза битката за второто и третото място в класирането. Дамари в 38-ата и Бен Хаим в 45-ата дадоха аванс на гостите, а Макридис реализира за домакините в 67-ата минута.

Уелс остава на първо място с 4 точки, но Белгия и Израел с по 3 пункта са с мач по-малко. Кипър също е с 3 точки от два двубоя, Босна е предпоследен с 1, а Андора е на дъното без актив.