Базел се издъни в Швейцария

Съперникът на Лудогорец в група "B" на Шампионската лига Базел загуби с 1:2 като гост на Санкт Гален в 11-ия кръг на футболното първенство на Швейцария.

Българският национал Иван Иванов не игра за Базел, тъй като се възстановява след операция. Шампионът на Швейцария поведе с гол на Давиде Кала в 56-а минута.

Домакините стигнаха до обрат, след като точни бяха Дженгис Чавушевич в 85-а минута и Алберт Буняку в добавеното време.

Базел е начело в класирането с 22 точки, но допусна трето поражение за сезона. Санкт Гален заема пета позиция с 18 точки.

Състав на Базел: Томаш Вацлик, Марек Сухи, Фабиан Шер, Толан Джака, Матиас Делгадо (59-Мохамед Ел Нени), Давиде Кала, Марсело Диас, Йоичиро Какитани (52-Джовани Сио), Сересо Дие (81-Ахмед Хамуди), Дерлис Гонсалес, Бреел Емболо.