Базел и Иван Иванов сбъркаха фатално в края (ВИДЕО)

Базел стигна само до 1:1 като гост на Стяуа в мач от Шампионска лига, което попречи на отбора да се изравни на върха с Челси и Шалке, които вече имат по 6 точки.

Заради допуснатия равен в края швейцарците остават с 4 точки на трето място, докато Стяуа е с 1 на последното място. Първи са другите два тима с по 6 точки.

В самото начало гостите натиснаха и това се показа при изпълнение на корнер в 10', когато Иван Иванов се озова непокрит, успя да стреля, но защитник изби от голлинията. Домакините отговориха с хубав удар на Станку, но в аут.

Последваха много интересни минути, в които и пред двете втари имаше положения, а със сериозни пропуски се отчетоха Танасе и Фрай, а в 30' Марсел Диас се озова сам срещу вратаря но стреля в аут.

До края на полувремето Базел имаше още един шанс да поведе, след като Щрелер опита удар отдалеч, получи се рикошет, а топката срещна напречната греда, но не пожела да влезе във вратата - 0:0 на полувремто.

През втората част по-активният отбор в срещата в крайна сметка стигна до гол. В 48' домакините сбъркаха фатално при изнасянето на топката, като Щрелер отне и веднага подаде на Диас. От своя страна без да се бави крилото стреля с невероятна парабола и отбеляза един от най-красивите голове в турнира - 0:1.

В края на срещата обаче Леандро Тату попари надеждите за победа на гостите, които допуснаха изравняване в 88'. Така срещата приключи при 1:1.