Байерн вкара осем гола на катарци

Европейският шампион Байерн постигна нов успех по време на подготвителния си лагер в Доха, побеждавайки с 8:0 местния Спортинг Кувейт.

Без Франк Рибери, който е в Цюрих за връчването на Златната топка на ФИФА, баварците не срещнаха никакви проблеми срещу далеч по-скромния си съперник. По два гола за Байерн вкараха Томас Мюлер, Марио Гьотце и Тиаго, докато по веднъж се разписаха Юлиян Грийн и Клаудио Писаро.

През първата част воденият от Пеп Гуардиола състав вкара само един гол, дело на Клаудио Писаро в 31'.

След почивката обаче Байерн съвсем се развихри, като последваха седем безответни гола в кувейтската врата.

Младият Юлиян Грийн покачи на 2:0 в 48', а десет минути по-късно Марио Гьотце вкара след асистенция на Вайзер.

Минути по-късно Томас Мюлер отбеляза за 4:0, а в 65' отново той отбеляза за 5:0.

До края остана време и за още три попадения. В 83' Тиаго се разписа след асистенция на Грийн, две минути по-късно Марио Гьотце вкара втория си гол в двубоя. Крайното 8:0 оформи отново Тиаго Алкантара, който също завърши с две попадения в мача.

Състав на Байерн:Щарке, Рафиня (Вейзер), Салахи (Данте), Боатенг (Тиаго), Контенто (Алаба), Хави Мартинес, Шьопф (Мюлер), Хойберг, Писаро (Кроос), Шакири (Гьотце), Манджукич (Грийн)