Байерн удари отслабен Реал за „Адуи Къп“ (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) прекрати поредица от пет загуби срещу Реал Мадрид и срази „кралския клуб“ с 1:0, за да триумфира в прятелския турнир „Ауди Къп“ пред препълнените трибуни на „Алианц Арена“.

За наставника на баварците Хосеп Гуардиола това е трети успех в надпреварата, като преди първия съдийски сигнал се чуха някои освирквания по негов адрес от страна на част от привържениците.

Баварският колос имаше пълно превъзходство срещу експерименталния състав на „кралския клуб“, който игра без знаменитото атакуващо трио ВВС – Карим Бензема, Кристиано Роналдо и Гарет Бейл.

Единствено отличните изяви на Кейлор Навас и защитниците пред него предотвратиха по-сериозен разгром за Реал, а през първото полувреме и гредата помогна на „белия балет“ да избегне инкасиране на по-ранен гол.

Победното попадение падна едва в 88-ата минута и бе дело на Роберт Левандовски, който засече от близо два метра отлично центриране в наказателното поле от фаул, изпълнен от игралия за пореден път великолепно Дъглас Коста.

FC Bayern München 1-0 Real Madrid HD | Full...by zidanekrisz

За Реал Мадрид това бе първо поражение в контролите пред началото на сезона, но и формацията на Рафаел Бенитес бе изградена предимно от футболисти, които по-малко ще виждаме на терена през предстоящата кампания – Лука Модрич също липсваше сред титулярите срещу Байерн.

Артуро Видал пък взе участие в успеха на новия си отбор и след края на срещата публикува снимка с трофея и част от съотборниците си, като предрече, че това е „първият от много трофеи“.

В мача за трето място на турнира „Ауди къп“ Милан загуби с 0:2 от Тотнъм и напусна безславно Мюнхен. Страхотен гол отбеляза Насер Шадли, а Том Карол също записа името си сред голмайсторите за „шпорите“, за които игра вратарят Юго Льорис, въпреки че е спряган за трансфер в Манчестър Юнайтед.

AC Milan 0-2 Tottenham HD | Full English...by zidanekrisz