Байерн стъпи накриво без Анчелоти (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/Bayern Munchen

Байерн (Мюнхен) изпусна аванс от два гола и завърши при равенство 2:2 в гостуването си на Херта (Берлин) в двубой от седмия кръг на Бундеслигата. Това бе първи мач на баварците, след като те уволниха наставника Карло Анчелоти. Липсата на италианския специалист оказа своето влияние, а временният му наследник Уили Саньол започна лошо в първата си среща.

Още в 10-ата минута Матс Хумелс поведе гостите напред в резултата. Немският бранител отбеляза с глава след асистенция на колегата му в защитата Жером Боатенг. След 8 минути съдията даде дузпа за Херта, но после промени решението си след видеоповторение.

В 49-ата пък Роберт Левандовски наниза дежурния си гол и сякаш сложи точка на спора. Не така обаче мислеха футболистите на Пал Дардай. Само 2 минути след попадението на поляка домакините върнаха интригата в мача. Генки Харагучи се разправи със защитата на баварците и пусна топката на празна врата на Ондрей Дуда, а той не сгреши. Херта се мотивира и започна да търси изравнителното попадение, което падна в 56-ата минута. Тогава Саломон Калу се оказа най-съобразителен след центриране в наказателното поле на Байерн и преодоля Свен Улрайх.

И двата отбора имаха възможности до края на срещата, като гостите затегнаха обръча около вратата на Руне Ярстайн. Те обаче не успяха да стигнат до победата и записаха второ поредно реми при резултат 2:2, след като миналия уикенд не успяха да победят Волфсбург у дома. Байерн (Мюнхен) вече изостава на 5 точки от лидера Борусия (Дортмунд). Баварците са втори, а третият Хофенхайм има същият точков актив - 14. Херта е чак на 10-о място с 9 пункта.