Байерн също се изгаври с беззащитния Шалке

Шампионът Байерн Мюнхен има аванс от вече 20 точки пред втория Борусия Дортмунд в Бундеслигата, след като днес воденият от Пеп Гуардиола състав разгроми с 5:1 гостуващия Шалке 04 в среща от 23-ия кръг.

За баварците това е 15-а поредна победа за първенство от началото на сезона, като общият актив на требъл шампиона става все по-впечатляващ - 21 победи от 23 мача, 66 реализирани гола и едва 10 допуснати. Байерн има актив от 65 точки и крачи уверено към защита на титлата, докато вицешампионът Борусия Дортмунд е втори с 45.

Шалке 04 пък допусна второ поредно разгромно поражение, броени дни след тежката загуба с 1:6 от Реал Мадрид в Шампионската лига. "Кралскосините" остават на четвъртата позиция в Първа Бундеслига с актив от 41 точки - с две по-малко от третия Байер Леверкузен.

Ариен Робен наниза хеттрик за домакините, докато Давид Алаба и Марио Манджукич също вкараха по веднъж във вратата на Шалке. Голът за гостите също бе дело на футболист на Байерн - Рафиня, който сам прати кълбото в мрежата на Мануел Нойер след 64 минути игра.

Шалке завърши двубоя и с човек по-малко, след като Кириякос Пападопулос получи червен картон в 76' за нарушение, довело до дузпа в полза на Байерн.

4069872

Сблъсъкът на "Алианц Арена" протече кошмарно за Шалке в първия му половин час. Още до 28' резултатът бе вече 4:0 в полза на домакините, докато футболистите на Йенс Келер се представяха отчайващо срещу убедителния лидер в класирането.

Още в 3' Байерн отбеляза първия си гол във вратата на "кралскосините". Изпълнение на Давид Алаба от пряк-свободен удар се отклони във футболист на Шалке, което излъга Ферман за 1:0.

4069874

В 15' баварците вече водеха с 2:0. Ариен Робен получи асистенция от Манджукич и елегантно копна топката над Ралф Ферман за 2:0.

Кошмарът за Шалке продължи с пълна сила. В 24' Марио Манджукич направи резултата класически след подаване на Алаба, а минути по-късно Робен вкара втория си гол в срещата. Холандецът се възползва от нова грешка на Матип и не сбърка за 4:0.

4069873

След почивката баварците намалиха темпото, което и бе сериозно облекчение за крайно наранения тим на Шалке. Гостите от Гелзенкирхен все пак се отчетоха с попадение в 64', макар и дело на футболист на Байерн. Рафиня сам намери мрежата на своя тим след изпълнение на корнер, което и означаваше гол №10 в мрежата на ФК Холивуд от началото на сезона.

4069871

Това сякаш ядоса домакините, защото десетина минути по-късно се стигна и до пети гол във вратата на Ферман. Пападопулос фаулира Марио Манджукич в наказателното поле на Шалке, което означаваше дузпа и червен картон за гръцкия футболист. Зад топката застана Ариен Робен, който не сбърка и оформи хеттрика си в срещата за крайното 5:1.