Байерн съкруши Олимпиакос в края, Арсенал се провали (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) започна кампанията си в Шампионска лига с убедителна победа 3:0 като гост на Олимпиакос, но попаденията за баварския колос паднаха в края на срещата и домакините заслужиха похвали с доблестното си представяне срещу изявения фаворит.

В 52-ата минута Томас Мюлер откри резултата, благодарение на прехвърлящ удар отдясно пред наказателното поле, който повече приличаше на центриане, но заблуди вратаря на гърците и след него топкат се оплете в мрежата за 0:1.

Влезлият като резерва в 79-ата минута Марио Гьотце се разписа за 0:2 десет минути по-късно след подаване на Коман и узакони успеха на Байерн. В 91-ата пък след точно изпълнение на дузпа Томас Мюлер оформи крайното 0:3 в полза на баварския колос.

В същото време Арсенал разочарова и след две статични положения допусна нелепа загуба с 1:2 като гост на Динамо (Загреб). В 24-ата минута Пиварич бе изведен зад защитата на гостите сам срещу вратаря и имаше щастието да се разпише, след като топката се отби от тялото на Петър Чех и рикошира в играча на Динамо, за да мине голлинията – 1:0.

В 58-ата минута Фернандес увеличи аванса на хърватите, засичайки с глава центриране от корнер, а силите на Арсенал стигнаха само за едно попадение до края на срещата. Тио Уолкот получи пространство пред наказателното поле на домакините и с прецизен шут прати кълбото в мрежата, но само за да оформи крайното 2:1 в полза на Динамо.

Със сигурност за каузата на Арсенал не помогна Оливие Жиру, който за втори жълт картон бе изгонен още в 40-ата минута. Така цели три от четирите английски отбора в Шампионска лига загубиха мачовете си от първия кръг – между 2005 и 2011 тимовете от Премиършип не записаха нито едно поражение, през 2012 и 2013 година загубиха общо по един мач, а миналия сезон – общо два.

Така Байерн е лидер след първия кръг в група F с 3 точки, следван от Динамо също с 3, а Арсенал и Олимпиакос са на трето и четвърто място без актив.