Байерн ще зимува на върха след жокер от Гуардиола (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) победи Инголщат с 2:0 у дома и стана есенен шампион в Бундеслигата. Баварците стигнаха до успеха с голове през второто полувреме, автори на които станаха Роберт Левандовски в 65-ата минута и Филип Лам в 75-ата.

Байерн ще зимува на върха в класирането за пети пореден път и за 21-и в своята история.

Волфсбург и Хамбургер завършиха наравно 1:1 на стадиона на "вълците". Николай Мюлер изведе гостите напред в 21-ата минута, а Волфсбург успя да се добере до равенство с гол на Максимилиан Арнолд 12 минути преди края.

Херта запази третото си място в подреждането, след като разгроми Дармщат с 4:0 като гост. Хофенхайм се отлепи от дъното на таблицата след минимална победа с 1:0 над Хановер, а Вердер и Кьолн не успяха да се победят - 1:1.