Байерн се върна към победите при повторния дебют на Хайнкес

снимка: twitter.com

Байерн (Мюнхен) тръгна ударно под ръководството на "новия стар" мениджър Юп Хайнкес. Немският специалист изведе баварците до успех с разгромното 5:0 над Фрайбург на "Алианц Арена". Двубоят от 8-ия кръг на Бундеслигата премина под пълната диктовка на домакините, които в два поредни мача завършваха при равенство 2:2 - срещу Волфсбург и Херта (Берлин).

Юлиан Шустер си вкара автогол още в 8-ата минута и така даде преднина на Байерн. Малко преди почивката Кингсли Коман покачи аванса на баварците. Тиаго Алкантара също се разписа, за да направи резултата клаасически в 63-ата минута.

Роберт Левандовски не пропусна да запише дежурното си попадение, което е негово 9-о за сезона в първенството. Полякът скъса мрежата на Александър Шволов в 75-ата минута, след като остана очи в очи с него. В последната минута Йошуа Кимих оформи крайното 5:0. Немецът се възползва от центриране по земя на Коман в пеналта и вкара топката във вратата с хубав удар с пета.

Байерн (Мюнхен) е втори със 17 точки, като изостава на две от лидера Борусия (Дортмунд) преди мача на вестфалци срещу РБ (Лайпциг) по-късно днес. Фрайбург е 16-и със 7 пункта.