Байерн се измъчи, но победи Херта (ВИДЕО)

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна много измъчен успех с минималното 1:0 срещу непретенциозния тим на Херта в мач от 30-я кръг на немската Бундеслига.

За баварците това бе 24-та победа от началото на сезона и те вече са с актив от 76 точки - 15 точки повече от втория Волфсбург, който има и мач по-малко. За Херта загубата означаваше, че те остават на 13-тото място с 34 пункта.

Мачът започна с очакван натиск на Байерн (Мюнхен), като на няколко пъти като по чудо играчите на Пеп Гуардиола не излизаха напред в резултата. Не лоши положения имаше пред Томас Мюлер и Роберт Левандовски.

В 20-тата минута бившият нападател на Челси Саломон Калу изпусна най-доброто положение за тима на Херта, като направи едно докосване повече, което позволи на Данте да го настигне и да избие в тъч.

До края на първата част двата отбора не успяха да създадат 100%-во голово положение и се прибраха на почивката след нулево реми.

В началните минути на вторите 45, немският шампион опита да наложи нов натиск, но играчите на Херта се браниха добре.

През втората част Гуардиола направи доста промени, търсейки гола и това се случи чак в 80-тата минута, когато Бастиан Швайнщайгер получи добро подаване от Васер и изпрати топката в горния десен ъгъл за 1:0

Пеп Гуардиола заложи на Нойер, Вайсер, Данте, Боатенг, Роде, Лам, Швайнщайгер, Гьотце, Мюлер, Гаудино и Левандовски.

За гостите на терена излезнаха Бурхерт,Платенхардт, Бруукс,Лангкамп, Пекарик, Лустенбергер, Скейлбред, Шулц, Щокер, Харагучи и Калу.