Байерн с ужасяващ подарък за Пеп на рождения му ден

Австрийският гранд Ред Бул (Залцбург) напомни на света, че Байерн (Мюнхен) не е непобедим, след като го удари звучно с 3:0, и то на връх 43-ия рожден ден на старши-треньора на тима Хосеп Гуардиола.

Като оправдание за Байерн може да подейства фактът, че звездите на тима Рибери, Робен, Швайнщайгер и Филип Лам пропуснаха двубоя заради леки травми, като испанският мениджър не пожела да рискува тяхното здраве.

Иначе австрийският тим свърши своята работа още през първото полувреме, а определено сенегалският нападател Садио Мане е влязъл в полезрението на много скаути с изявите си. Още в 13' младият сенегалец осъществи хубав пробив и откри резултата, но това не беше всичко от него.

В 20' той напредна в наказателното поле и беше фаулиран от Данте, а Жонатан успя да реализира дузпата. Последваха нови хубави атаки за домакините, а Цюл реализира в 41' за 3:0 за Ред Бул, а асистенцията беше дело на Мане.

През второто полувреме Залцбург "се смили" над съперника си, като Мане се отчете с няколко пропуска, включително и греда, а в края на мача Нойер спаси и дузпа в полза на Ред Бул.