Байерн с първа победа за годината

Европейският шампион Байерн записа първа победа за 2014 година, макар и в приятелска среща.

Баварците карат своята зимна подготовка на топло в Доха, а днес отборът на Пеп Гуардиола спечели с 2:0 срещу състава на Ал Мерик (Судан).

Попаденията за Байерн бяха дело на младия Юлиян Грийн и ветерана Клаудио Писаро, като Гуардиола даде шанс на голям брой от младите играчи на ФК Холивуд.

Резервният вратар Щарке, Вайзер, Мартинес, Данте, Контенто, Лам, Гьотце, Шакири, Кроос, Грийн и Рибери стартираха сред титулярите на Байерн, докато Рафиня, Боатенг, Хойберг, Алаба, Тиаго, Мюлер, Писаро, Шьопф, Салахи и Манджукич се появиха след почивката.

Пред около 15 000 зрители Байерн наниза по един гол в двете полувремена на мача.

Резултатът бе открит десет минути преди почивката, когато се разписа младият Юлиян Грийн. Талантът получи асистенция от Марио Гьотце и изведе баварците напред.

Един гол след почивката добави и ветеранът Клаудио Писаро. Перуанецът оформи крайното 2:0 в 53', стреляйки премерено с десния крак.