Байерн отново няма милост

Шампионът на Германия Байерн продължава да мачка съперниците си в Първа Бундеслига, като днес воденият от Пеп Гуардиола състав постигна 14-а поредна победа в първенството.

Макар и вече мислейки за предстоящия мач с Арсенал от Шампионската лига в сряда, баварците сразиха с 4:0 гостуващия Фрайбург в среща от 21-ия кръг.

Очаквано каталунският тактик съхрани някои от звездите си за битката на "Емиратс", а сред титулярите се появиха Диего Контенто, Хави Мартинес, Джердан Шакири и Клаудио Писаро.

Именно Шакири бе едно от главните действащи лица днес. Швейцарският национал вкара два гола в мрежата на гостите, докато по веднъж се разписаха централният бранител Данте и ветеранът Клаудио Писаро.

Така Байерн постигна пореден успех в Бундеслигата и събра актив от 59 точки, откъсвайки се на цели 16 пункта пред втория Байер Леверкузен. "Аспирините" обаче все още не са изиграли своя двубой срещу Шалке 04 у дома. Фрайбург пък остава опасно близо до зоната на изпадащите в немския елит.

Още през първата част Байерн реши всичко в своя полза, преди шампионите да намалят темпото след почивката.

4065965

В 19' резултатът на "Алианц Арена" бе открит, а точен за 1:0 бе Данте. Бразилският национал засече с глава центриране на Диего Контенто и предооля вратаря Бауман.

Между 34' и 41' настъпиха и моментите на Джердан Шакири, който наниза две попадения във вратата на съперника.

В 34' Шакири се озова на стрелкова позиция и с левия крак стреля силно покрай Бауман, удвоявайки преднината на шампионите.

4065968

Четири минути преди почивката швейцарският халф реши всичко в полза на ФК Холивуд. Този път Шакири получи подаване от Тони Кроос и от близка дистанция отново отбеляза с левия крак за класическото 3:0.

През вторите 45 минути Байерн успя да зарадва трибуните и с четвърто попадение. Две минути преди края Клаудио Писаро оформи крайното 4:0 в полза на домакините. Перуанецът получи подаване от резервата Марио Гьотце, навлезе централно по посока вратата и с десния крак матира Бауман, бележейки четвъртия си гол в Първа Бундеслига за кампанията.