Байерн наниза 4 гола на Хановер по пътя към 3-ия кръг за Купата

Носителят на Купата на Германия Байерн (Мюнхен) се класира безапелационно за 3-ия кръг на надпреварата след изразителен успех с 4:1 при домакинството си на Хановер на „Алианц Арена".

В предишния си двубой от турнира баварците сразиха с 5:0 четвъртодивизионния Шварц-Вайс Реден миналия месец, като днес бяха не по-малко категорични в успеха си над елитния съперник.

Германският национал Томас Мюлер откри резултата в полза на домакините в 17-ата минута, а само 5 по-късно Клаудио Писаро оправда доверието на старши треньора Пеп Гуардиола и покачи на 2:0.

Националът на Кот д'Ивоар Дидие Я Конан намали на 2:1 в 37-ата минута и върна интригата поне частично, но след почивката Байерн с минимален разход на усилия възстанови преднината си от 2 гола.

Точен за 3:1 отново бе Мюлер в 64-ата минута, а влезлият като резерва на мястото на Писаро Франк Рибери фиксира крайното 4:1 в 78-ата минута.

Гуардиола използва характера на срещата, за да даде почивка на Ариен Робен, Марио Манджукич, Джером Боатенг и Тиаго Алкантара, като последният изобщо не беше в групата за двубоя.

Головете на Мюлер бяха първите 2 за него през сезона във всички турнири, като той има общо 10 двубоя - 6 в Бундеслигата, и по един за Купата на Германия, Суперкупата на страната, Суперкупата на Европа и Шампионската лига.

Идентично е положението и при перуанеца Писаро, който обаче има 5 появявания в игра и вече 2 гола. До момента водещи реализатори на Байерн са Манджукич и Робен с по 5 попадения.