Байерн на колене пред съперник на Лудогорец

снимка: bild.de

Един от съперниците на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Хофенхайм нанесе първа загуба на Байерн за сезона, след като го победи с 2:0 в среща от третия кръг на германската Бундеслига и така го остави извън първата четворка във временното класиране.

Баварците владееха повече топката и на пръв поглед имаха инициативата на „Райн-Некар Арена” в Зинсхайм, но в 27-ата минута Марк Ут бе изведен чудесно от Крамарич при бързо изпълнение на тъч и от средна дистанция преодоля Мануел Нойер за 1:0.

Гостите от Мюнхен продължиха да отправят повече удари по посока на противниковата врата, ни Тиаго, Толисо и Левандовски нямаха точен мерник. В 51-ата минута пък Марк Ут вкара втория си гол в мача и удвои аванса на домакините след подаване на Цубер.

До края на мача Байерн не спря да атакува, но нямаше късмет да стигне поне до един гол, който да върне интригата в сблъсъка.

След успеха си Хофенхайм излезе втори със 7 точки, колкото има и лидерът Борусия (Дортмунд). Байерн е пети с 6 точки преди останалите срещи от кръга, пише Блиц.