Байерн (Мюнхен) продължава с победната серия в Германия (ВИДЕО)

Отборът на Байерн (Мюнхен) продължава победната си серия в немската Бундеслига и вече има в актива си 15 точки от 15 възможни. Днес играчите на Пеп Гуардиола победиха като гост Дармщад с 3:0, а попаденията бяха дело на Артуро Видал, Кингсли Коман и Себастиан Роде.

Наставникът на баварците бе направил доста промени в стартовия си състав, като на пейката останаха имена като Томас Мюлер, Шаби Алонсо, Филип Лаам и Роберт Левандовски.

Още от началото на срещата си пролича кой е по-класният отбор, като шампионите изпуснаха две чисти положения чрез Видал и Дъглас Коста още преди 20-тата минута. Точно след 20 минути игра обаче резултатът все пак бе открит. Двете нови попълнения Дъглас Коста и Видал комбинираха, като последния отправи изстрел от около 20 метра и откри резултата.

До края на първата част и домакините опитаха да застрашат вратата на опонента си, като Щроо Енгел и Марсел Хелер пропуснаха.

След почивката отново дойдоха минутите на Байерн, след като първо Коман се възползва от добър пас на Роде, за да открие головата си сметка с екипа на тима, а след това и самият Роде се разписа за 3:0.