Байерн мачка без скрупули, Хофе разби Лайпциг (резултати)

Байерн (Мюнхен) продължава да мачка съперниците в Бундеслигата наред. Баварците си осигуриха титлата предсрочно, но това не значи, че тимът на Юп Хайнкес има останали скрупули.

В жертва на баварците се превърна Хановер 96, който отстъпи с 0:3 на немския шампион. Все пак домакините успяха да удържат нулевото реми до почивката, но след нея капитулираха.

В 53-ата минута Роберт Левандовски порази целта, а точно 20 по-късно Томас Мюлер удвои. Секунди преди края на мача Себастиян Руди вкара за 3:0 и подпечата успеха. Байерн има 78 точки на върха, докато Хановер е 13-и с 36 пункта.

Другият по-интересен мач от съботния следобед завърши с убедителна победа на Хофенхайм с 5:2 като гост над РБ Лайпциг. Домакините получиха червен картон през първото полувреме, а до почивката вече губеха с 0:3. Те върнаха едно попадение в началото на втората част, но допуснаха резултатът да набъбне до 1:4 малко по-късно.

До края на срещата двата отбора си размениха по още едно попадение за крайното 5:2 за Хофенхайм. Хофе е 5-и с 49 точки - на две от зона Шампионска лига, а Лайпциг остана 6-и с 47 пункта.