Байерн дръпна на 11 точки пред Волфсбург и доближава титлата (ВИДЕО)

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен записа пета поредна победа в Бундеслигата, след като този следобед баварците осъществиха пълен обрат и спечелиха с 3:1 визитата си на Хановер 96 в среща от 24-ия кръг на първенството.

Попадение на Хироши Киотаке изведе изненадващо домакините напред в резултата, но Шаби Алонсо изравни след хубаво изпълнение на пряк свободен удар. През втората част Байерн стигна и до пълен обрат, след като първо Томас Мюлер отбеляза от дузпа, а отново той затвърди успеха на баварците с трето попадение във вратата на Рон Роберт Цилер.

Така Байерн се възползва от поражението на Волфсбург в Аугсбург и дръпна на 11 точки пред единствения си преследвач в Бундеслигата. Байерн събра 61 точки срещу 50 за "вълците", което и още повече доближи ФК Холивуд до нова шампионска титла в германското първенство. Хановер 96 пък остава в долната половина на таблицата с актив от 27 пункта на сметката си.

Така Байерн вече може да мисли за мача реванш с Шахтьор от 1/8-финалите на Шампионската лига, като баварският колос приема украинците на своя "Алианц Арена" в сряда.

Наставникът на Байерн Хосеп Гуардиола остави Бастиан Швайнщайгер, Франк Рибери и Роберт Левандовски на резервната скамейка, като Томас Мюлер започна на върха на атаката за баварския гранд. Ариен Робен и Марио Гьотце трябваше да подпомагат №25 от втора позиция, а Шаби Алонсо, Давид Алаба, Хуан Бернат и Рафиня стартираха в средата на терена. Жером Боатенг, Данте и Холгер Бадщубер оформиха тройка бранители пред вратаря Мануел Нойер.

Хановер заложи на Артур Собиех в ролята на острие, докато Хироши Киотаке, Леонардо Битенкурт и Джими Брианд трябваше да подпомагат полския таран. Салиф Сане и Мануел Шмайдебах оформиха двойка вътрешни халфове в схемата на Тайфун Коркут.

Още в 3’ домакините успяха да застрашат вратата на баварците, но изстрелът с глава на Кристиан Шулц не се получи.

Изненадващо 20 минути преди почивката домакините съумяха да открият резултата на “HDI Арена”. Докато Байерн така и не съумяваше да създаде чисто положение за гол пред вратата на Рон Роберт Цилер, в 25’ Хироши Киотаке изведе Хановер напред. Японецът получи хитро подаване от Джими Брианд, остави Данте зад себе си и технично преодоля Мануел Нойер, бележейки за 1:0.

Радостта на Хановер обаче трая изключително кратко, тъй като само две минути по-късно Шаби Алонсо възстанови равенството в резултата. Испанският халф получи възможност да изпълни пряк свободен удар от изгодна позиция, като макар и подхлъзвайки се, баскът насочи кълбото в мрежата зад Цилер - 1:1.

В следващите минути Ариен Робен и Томас Мюлер пробваха неуспешно да стрелят, а в 32’ Пеп Гуардиола извърши и тактическа рокада в своя състав. Каталунецът извади от игра Данте и вкара Роберт Левандовски, усилвайки значително офанзивната мощ на гостите.

Втората част на срещата започна с добра ситуация за Байерн, но Левандовски не успя да засече по най-добрия начин центриране на Робен. В 59’ обаче полският национал успя да спечели дузпа за своя състав. Левандовски подложи ниско главата си и бе изритан от Марсело, а реферът прецени, че в случая става дума за нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Томас Мюлер, който не остави шансове на Цилер и успешно реализира за 1:2.

Всичко в Хановер сякаш приключи окончателно в 73', когато Байерн успя да наниже и трети гол във вратата на Рон Роберт Цилер. Влезлият като резерва Франк Рибери центрира прецизно в наказателното поле на домакините, а оставеният непокрит Томас Мюлер с глава отбеляза втория си гол в двубоя, покачвайки успешно на 1:3.

До края на срещата домакините така и не успяха да отговорят на предизвикателството, докато Байерн затвърди крайния си успех и направи важна крачка към запазване на шампионската корона в немската Първа Бундеслига.