Байерн бе повален на своя стадион, шанс за Дортмунд (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) регистрира едва второто си поражение в германската Бундеслига, след като отстъпи с 1:2 на намиращия се в сериозен подем Майнц в среща от 24-ия кръг на първенството.

В 26-ата минута Самперио даде аванс на гостите, но в 64-ата Ариен Робен възстанови равенството с точен изстрел за 1:1. В 86-ата обаче Кордоба се разписа за крайното 2:1 и донесе на Майнц изключително престижна и фамозна победа.

All Goals HD - Bayern München 1-2 Mainz 02.03...by zidanekrisz

Байерн продължава да бъде лидер в Бундеслигата с 62 точки, но вече има само 5 преднина пред втория в таблицата Борусия (Дортмунд), който по същото време спечели с 2:0 гостуването си на новака Дармщад.

Адриан Рамос продължи отличното си представяне с екипа на „жълто-черните“ и им даде аванс в 38-ата минута, а Ерих Дурм в 53-ата узакони успеха на Дортмунд. Тимът продължава да има комфортен аванс от 5 пункта пред третия Херта, който спечели с 2:0 домакинството си на Айнтрахт.

С 39 пункта на четвърта позиция остава Борусия (Мьонхенгладбах), който смаза с 4:0 Щутгарт, но Майнц също има 39 точки и се превръща в сериозен претендент за мястото в зона „Шампионска лига“, след като срази баварците.

Шалке е шести с 38 точки, след като надви с 3:2 Хамбургер на своя стадион в същия междинен кръг.