Баварска радост! Байерн вдигна Суперкупата след нервни дузпи с Дортмунд (ВИДЕО и СНИМКИ)

снимка: twitter.com

Байерн (Мюнхен) надделя трудно над Борусия (Дортмунд) с 5:4 след изпълнение на дузпи в двубоя за Суперкупата на Германия, игран на "Сигнал Идуна Парк". Редовното време завърши при резултат 2:2, но баварците подчиниха съперника при изпълнението на 11-метрови удари и доказаха, че са абсолютен хегемон в Германия. Това е 6-а Суперкупа в историята на Байерн, а с победата днес те изпревариха на върха именно Борусия, който остава с 5 отличия.

Дортмунд поведе в резултата още в 12-ата минута. Тогава Хави Мартинес се засуети с топка в крака и я загуби, пресиран от Пулишич. Американецът я настигна и хладнокръвно порази вратата на Свен Улрайх.

Не минаха обаче и 6 минути, когато Байерн отговори с гръм и трясък. Йошуа Кимих се изстреля по десния фланг и пусна прострелно подаване за Левандовски. Бившият нападател на Борусия отбеляза без проблеми в опразнената врата и възстанови равенството.

Тогава възпитаниците на Карло Анчелоти поеха контрол над двубоя и смазаха от атаки "жълтите". Те обаче не успяха да отбележат след греда на Мюлер и още пропуски на немеца, както и на Левандовски и Рибери. Това им струва скъпо, защото през втората част Борусия бе неузнаваем. Отборът, който не излизаше от собствената си половина през първата част, подлуди от опасни нападения баварската машина.

В 71-ата минута дойде звездният миг за футболистите на Петер Бош. Пиер-Емерик Обамеянг получи перфектен извеждащ пас от Дембеле и с красив прехвърлящ удар прониза за втори път баварската врата. Дортмунд играеше страхотно и нищо не вещаеше "жълтите" да изпуснат аванса си.

В 88-ата минута обаче, при една от редките атаки на Байерн, Руди центрира опасно в наказателното поле, а Зюле насочи топката с глава към напречната греда. След като тя се отби от стълба, се получи страшно меле в пеналта и сред множество тела Йошуа Кимих успя да я прокара към вратата на Бюрки. След няколко рикошета кълбото влетя в мрежата и резултатът стана 2:2, а попадението бе записано като автогол на Пишчек.

Редовното време завърши при този резултат и правилата на турнира отредиха изпълнение на дузпи. И двата тима вкараха по 4 от първите си 5 опита. Решителната дузпа обаче бе пропусната от Марк Бартра и радостта остана в лагера на баварците.