Барселона сложи шестица на финландци

снимка: fcbarcelona.com

Отборът на Барселона записа разгромна победа с 6:0 над финландския ХИК в контролна среща, играна в Осло.

Старши треньорът на каталунците заложи на млади футболисти и такива, които получават шанс за изява по-рядко.

Въпреки че бе с доста експериментален състав Барса не срещна никакви трудности срещу непретенциозния си съперник и след 24 минути игра вече водеше с 4:0.

Младият нападател Мунир Ел Хамади откри резултата с удар от воле още в 5’, възползвайки се от чудесен пас на капитана Андрес Иниеста.

Малко по-късно Сержи Роберто покачи на 2:0 (9’) след двойно подаване с Ел Хамади, а авторът на асистенцията направи резултата класически в 17’, засичайки с глава центриране на Рафиня.

Седем минути по-късно (24’) футболистите на Барселона си подадоха няколко паса в наказателното поле на домакините, а атаката бе завършена от Жерар Пике за 4:0 за по-малко от половин час на терена.

През втората част каталунците намалиха оборотите, но продължиха да бъдат пълни господари на терена и можеха да нанесат още по-тежко поражение на ХИК.

Марк Бартра бе точен за 5:0 малко след подновяването на играта (49’), засичайки с глава центриране на влезлия като резерва Иван Ракитич. Малко по-късно хърватският национал на свой ред можеше да запише името си сред голмайсторите, но ударът мубе избит от вратаря на финландците.

Крайното 6:0 оформи Сандро Рамирес, който получи чудесно извеждащо подаване от Ракитич и матира стража на ХИК за шести път в мача.

Следващата контрола на Барселона е 18 август, когато каталунците приемат Клуб Леон в мач за традиционния приятелски трофей “Жоан Гампер”.