Барселона потрепери, но изхвърли Билбао от Купата на краля (ВИДЕО)

Барселона се класира на полуфиналите в турнира за Купата на краля след успех с 3:1 над Атлетик (Билбао) в реванша на стадион „Камп Ноу” и елиминира баските с общ резултат 5:2.

Тези два тима цели три пъти в последните седем години си оспорваха трофея, включително миналия сезон, но сега жребият ги изпрати един срещу друг на четвъртфиналите. Барселона унижи съперника си на „Камп Ноу“ преди осем дни с 6:0 в Ла Лига, но пък загуби дуела за Суперкупата на Испания по-рано през 2015-та с общ резултат 1:5.

Този път каталунците имаха далеч повече проблеми да се справят със съпротивата на опонента си, в сравнение с предишната визита на Атлетик на „Камп Ноу”. Неостаряващият Ариц Адуриц не увеличи головата си сметка през сезона (6) срещу Барселона, но пък асистира за гола на Уилямс в 12-ата минута, който смълча трибуните и изравни общия резултат от двата мача.

Едва след почивката Барселона успя да осъществи пълен обрат и да си подпечата място на полуфиналите. Лионел Меси предостави кълбото на Луис Суарес в 53-ата минута за 1:1, а в 81-ата Жерар Пике се оказа на правилното място в наказателното поле, за да засече центриране на Даниел Алвес – 2:1.

В добавеното време на срещата Неймар оформи крайното 3:1 след пас на Сержи Роберто и така около 60 хиляди зрители на „Камп Ноу” си отидоха щастливи.

Barcelona 3-1 Athletico Bilbao Highlights (2016...by sportsnewsupdated

Сравнително изненадващ край имаше другият дуел от четвъртфиналите в сряда вечер – след нулево равенство във Виго Селта изхвърли Атлетико (Мадрид) от турнира за Купата на краля с успех 3:2 на „Висенте Калдерон”.

Педро Ернандес изведе гостите напред в 22-ата минута, но Антоан Гризман изравни в 29-ата. Гуидети в 56-ата и отново Ернандес в 64-ата обаче дадоха комфортен аванс на Селта, като в 81-ата Анхел Кореа фиксира крайното 2:3.

Селта ще играе срещу Севиля или Мирандес на полуфиналите – андалусците имат аванс от 2:0 след първия мач на свой терен. Барселона пък очаква победителя от двойката Валенсия – Лас Палмас, като изненадващо „прилепите” стигнаха само до 1:1 на „Местая” в първата среща.

Atl. Madrid 2-3 Celta Vigo - All Goals HD...by hichri-amine