Барселона отново сгази Еспаньол, феновете изпростяха (ВИДЕО)

Част от феновете на Еспаньол се постараха да компенсират очевадната разлика в класите между техните любимци и колоса Барселона с просташки скандирания и плакати по време на реванша от осминафиналите в турнира за Купата на краля между двата каталунски съперника на стадион „Корнея ел Прат”.

След като в първия двубой на „Камп Ноу” играчите на „папагалчетата” се постараха да оставят автографите от бутонките си върху краката на почти всички звезди на Луис Енрике (най-вече Лионел Меси) и загубиха с 1:4, оставайки с двама души по-малко, сега картината не бе много по-различна.

Този път до червени картони не се стигна, а и без наказания за два мача Луис Суарес (за провокация на съперник в тунела от предишния сблъсък с Еспаньол) Барселона спечели комфортно с 2:0 и с рекорден общ резултат 6:1 съвсем резонно се класира на четвъртфиналите в турнира.

И двете попадения реализира продукта на школата „Ла Масия” Мунир ел Хадади – първо в 32-ата минута след асистенция на Меси, а след това в 88-ата след подаване на Алийш Видал, който започна отдясно на тризъбеца в авангарда на „блаугранас”.

Част от феновете на Еспаньол не пропуснаха възможността да изсипят куп псувни по петкратния кавалер на Златната топка Меси, както и да опънат транспарант с гениалното послание „Пау, кракът ти ни показа пътя”, визирайки грозното изпълнение на вратаря си Пау Лопес срещу Меси в първия мач между двата тима на „Камп Ноу”, когато стъпи нарочно върху крака на аржентинския магьосник.

Друга част от просташките прояви на феновете на „папагалчетата” бяха насочени към Жерар Пике и съпругата му Шакира, като някои плакати намекваха, че всъщност синът им Милан е плод на отношения между певицата и предишния ѝ приятел – Антонио де ла Руа. Транспарантът гласеше „Антонио де ла Руа, всичко започна от теб”, което бе препратка към подигравателното съобщение в Туитър на Пике за певеца Кевин Ролан, който се похвали, че е забавлявал Кристиано Роналдо на рождения му ден часове след разгрома на Реал Мадрид с 0:4 от Атлетико миналия сезон.

В крайна сметка логичното се случи – Барселона не допусна гол срещу Еспаньол за шести пореден път като гост и материализира смазващото си превъзходство над местния опонент с общ резултат 6:1, като вече чака съперника си на четвъртфиналите.

За там се класира и Селта след победа с 2:0 над Кадит (общо 5:0), а Атлетик (Билбао) продължи традиционно силното си представяне в турнира с елиминация на Виляреал след нов успех – този път 1:0 като гост и общ резултат 4:2. Елитният Ейбар пък се изложи срещу Лас Палмас и допусна второ поражение с 2:3, с което изхвърча от надпреварата.