Барселона направи голяма крачка към титлата

Барселона постигна поредната си решителна победа в испанската Примера дивисион, след като осъществи обрат от 0:1 до 2:1 срещу Севиля у дома на стадион „Ноу Камп“ в мач от 26-ия кръг на шампионата.

Каталунците изненадващо се озоваха догонващи в резултата в 20-ата минута, когато Витоло се възползва от идеален пас отляво на Тремулинас и пред почти опразнената врата прати топката в мрежата за 0:1.

Барселона обаче не се впечатли особено от агресивността на съперника си и продължи да играе със собствената методика, което доведе до изравнително попадение още преди да е изтекло първото полувреме.

Лионел Меси с прекрасно изпълнене на пряк свободен удар матира стража на Севиля от около 20 метра и възстанови равенството, а още в 48-ата минута Жерар Пике осъществи пълен обрат в полза на Барса, възползвайки се от подаване на Луис Суарес.

Барселона бе пълен господар на терена след инкасирането на гола и можеше да зарадва феновете си с далеч по-изразителен успех, ако не бяха пропуските на атомното трио в предни позиции.

Така каталунците събраха 66 точки в класирането и възстановиха ванса си от 8 пред втория Атлетико (Мадрид), като в същото време дръпнаха с 12 пункта на вечния враг Реал Мадрид. „Белия балет“ отстъпи с 0:1 на „дюшекчиите“ в събота в голямото дерби на кръга.