Барселона на крачка от финал за Купата на Краля (ВИДЕО)

Отборът на Барселона победи Виляреал в първа полуфинална среща от турнира за Купата на Краля, като спечели на „Камп Ноу” с 3:1, след като Алба, Меси и Пике се разписаха за „синьо-червените”, а Ману Тригеро върна едно от попаденията, но то не се оказа достатъчно.

Барселона: Тер Стеген; Алвеш, Пике, Матийо, Алба; Рафиня, Масчерано, Иниеста; Суарес, Меси, Неймар

Виляреал: Асенхо; Марио, Мусакио, Руис, Коста; Жонатан дос Сантос, Пина, Бруно; Джовани дос Сантос, Вието, Черишев

Първата по-опасна атака бе за „домакините”, когато в в 17-тата минута Жорди Алба получи шанс да шутира, но ударът му бе блокиран от играч в „жълто”.

10 минути по-късно Меси също имаше шанс да отбележи гол от далечна дистанция, но и неговият изстрел бе блокиран от защитник на Виляреал. Само след две минути аржентинецът отново бе на стрелкова позиция, но този път той пропусна целта.

В 41-вата минута публиката се изправи на крака, след като Барселона поведе с 1:0. Суарес направи преса на защитата на гостите и отне топката.  След това уругваецът подаде към Меси и от третия опит Лео изведе съотборниците си напред в резултата – 1:0.

При такъв резултат завърши първото полувреме в полуфиналния мач за Купата на Краля.

Само три минути след подновяването на играта Виляреал изравни. Ману Тригерос със страхотен шут от около 25 метра направи Марк-Андре тер Стеген безпомощен – 1:1.

Не бяха изминали и 90 секунди, когато Андрес Иниеста и Луис Суарес направиха двойно подаване, след което испанецът се озова в стрлекова позиция и с прецизен шут отново изведе Барселона напред в резултата.

Следващите няколко минути преминаха в половината на Виляреал и заслужено домакините поведоха с 3:1, след като Меси центрира от корнер и Жерар Пике на далечната греда засече за 3:1.

20 минути преди края Неймар получи право да изпълни дузпа след нарушение на Матео Мусакио, но бразилецът изпусна.

Шест минути преди края на срещата Джовани дос Сантос можеше да намали, но изстрелът му с глава бе изчистен от играч на каталунците.

В добавеното от съдията 4-минутно продължение Суарес пробва да обстрелва противниковата врата, но шутът му премина в страни от вратата.