Барса трепери срещу Сосиедад, но продължи да диша във врата на Реал М

Барселона срещна изключителни трудности и с късмет би с 3:2 Реал Сосиедад като домакин в двубой от 32-ия кръг на испанската Ла Лига. Всички голове паднаха през първата част. До 38-ата минута Барса водеше само с един гол. Лео Меси откри и удвои аванса на своите, които отново показаха дантелена защита.

Пако Алкасер възстанови разликата от две попадения след автогол на Самюел Юмтити, но точно преди почивката Чаби Прието от воле даде надежди на баските за точки в Браселона.

Двата отбора се хвърлиха мощно и през втората част, но гол не падна и така домакините се поздравиха с успех.

Каталунците събраха 72 точки, с три по-малко от лидера Реал Мадрид, който е и с мач по-малко (гостуване на Селта във Виго). Реал Сосиедад е седми с 52 пункта и доказа, че тази година е много здрав отбор.