Барса се доближи на точка зад Реал Мадрид

Шампионът Барселона се доближи на само точка зад лидера Реал Мадрид, след като днес каталунците не допуснаха изненади и разгромиха с 4:1 гостуващия Алмерия на своя "Камп Ноу".

"Лос кулес" не предложиха блясък в играта си, но свършиха работата си и прибавиха нови три точки към актива си. Така Барса се възползва от равенството между Атлетико и Реал по-рано днес, събирайки актив от 63 точки на сметката си. Реал Мадрид е лидер с 64, докато Атлетико е трети с 61.

Алексис Санчес, Лионел Меси, Карлес Пуйол и Шави бяха точни за каталунците, докато Анхел Трухильо се разписа за гостите.

Още в 9' домакините откриха резултата чрез Алексис Санчес. Естебан спаси удар на Сеск Фабрегас, но чилиецът бе на точното място в точното време, за осъществи добавка - 1:0.

В 24' резултатът на "Камп Ноу" вече бе удвоен. Барса получи правото да изпълни пряк-свободен удар пред вратата на Алмерия, а зад топката застана Лионел Меси. Аржентинецът бе точен и покачи.

Само три минути по-късно обаче гостите намалиха. Виктор Валдес не прецени добре действията си, а Анхел Трухильо отбеляза с глава за 2:1.

През втората част Барселона трябваше да почака до последните десет минути, преди домакините да отбележат още голове във вратата на Естебан.

В 83' Карлес Пуйол вкара за 3:1 след успешна добавка, а в 89' Шави оформи крайното 4:1 с прецизен истрел от извън наказателното поле.