Барса, Реал и Юнайтед в схватка за най-големите таланти

галерия:

През тази година са направени 10 големи трансфера и дуото Реал Мадрид – Барселона присъства в 5 от тях и поради тази причина „Ел Класико“ е сцената, на която се появяват най-големите звезди на модерния футбол.

Меси и Роналдо, които разделиха последните 6 награди „Златна топка“ и са в Топ 3 на тазгодишните номинации, поставиха началото на модерното „Ел Класико“, носещо много голове на зрителите. След това се присъединиха Гарет Бейл и Неймар, а от тази година грандовете имат нови звезди за представяне – Луис Суарес и Хамес Родригес, които вече изиграха първото си голямо дерби.

Но големите отбори наистина дават огромни суми за звездите си. Да вземем за пример Суарес: Барса плати за него 81 млн.евро на Ливърпул. „Ел Пистолеро“ подписа 5 годишен контракт и ако го изпълни това ще значи, че каталунците са похарчили за него общо 253млн.евро.

В лагера на „белия балет“ Родригес бе закупен от Монако за 80млн. и кралският клуб ще се охарчи общо 169млн.евро ако задържи колумбиеца до края на договора му.

„Ел Класико“ е мачът, в който се срещат най-големите звезди на световния футбол и това е тенденция от доста години.

Мадридчани счупиха рекорда за най-скъпа покупка пет пъти от началото на 21-ви век. За сега Бейл остава на върха с платените на Тотнъм 100млн.евро за него.

На пазара обаче има нови два претендента за подписите на звездите. ПСЖ и Манчестър Сити направиха някои скъпи покупки през лятото на 2014. Парижани ще олекнат с 115млн. след като закупиха Давид Луис от Челси, но само при положение, че бразилецът остане до края на договора си във френската столица. При същите условия Сити ще олекне със 111млн, след като си осигуриха правата на Елиаким Монгала.

4128232

Има един милиардерски отбор, който не се набива на очи с огромните си суми за трансфери – Челси. Диего Коща и Сеск Фабрегас обаче ще изпразнят джоба на Абрамович с 257млн, от престоя си в Лондон.

Манчестър Юнайтед и Байерн (Мюнхен) също не са отбори, които обичат да изсипват милиарди евро за трансфери. „Червените дяволи“ обаче не можаха да се класира за Шампионска лига през тази година и решиха да се подсилят стабилно – 494 млн.евро (+договорите) похарчиха от фамилия Глейзър(Хуан Мата, Люк Шоу, и Анхел ди Мария), за да са сигурни, че следващия сезон Юнайтед ще е обратно в турнира на големите.

Може би прави впечатление липсата на италианските отбори в тази класация. „Феновете на футбола знаят, че през 90-тте години всички добри футболисти рано или късно акостираха на „ботуша“, там бяха големите пари, така както сега са в Реал, Барса, отборите от Манчестър, Байерн и ПСЖ“, сподели президентът на Ювентус Андреа Аниели.

Отборите от Бундеслигата също са назад в класациите за платени трансферни суми през лятото на 2014.

Байерн (Мюнхен) е отборът, правещ най-много пари от реклами на година в целия свят и поради тази причина скромността им на пазара е доста странна. Това лято те си осигуриха правата на Робърт Левандовски, когото привлекоха без трансферна сума от най-големия си противник през последните години Борусия (Дортмунд). Тони Кроос пък пое към Мадрид за сметка на Шаби Алонсо, който облече екипа на немския шампион. Още по-впечатляващ е фактът, че в немската машина плаща по 200млн. Евро за заплати на година – най-високата сума давана до сега от Байерн. От друга страна баварците няма с кой да се сравняват в Бундеслигата – през сезон 2012-13 те са отчели печалба, която е била със 175млн.евро повече от тази на втория Борусия.

Така и ще останат нещата в Германия, както и в цяла Европа. Богатите ще стават по-богати и все така успешно ще подписват с млади таланти за космически суми.