Барса пропищя от рефера след 0:2 от слабака Малага

Малага почти короняса Реал М с титла в Ла лига, след като надви Барселона с 2:0 в 31-ия кръг.

Тимът на Луис Енрике не успя да се възползва от домакинската издънка на лидера Реал в мадридското дерби срещу Атлетико (1:1) и така увеличи изоставането си от първото място.

Първото голово положение в мача беше за Барса. След четвърт час игра Луис Суарес  излезе сам срещу вратаря на домакините Карлос Камени, но изстрелът му беше спасен с една ръка от камерунеца.

Домакините поведоха в 32-ата минута след брилянтен гол на Сандро Рамирес.  Хуан Карлос направи феноменален дълъг пас през половината терен към бързака, който надбяга с лекота тромавия като товарен влак Жереми Матийо и с удар покрай безпомощния Тер Щеген откри резултата – 1:0.  Голмайсторът е юношата на Барса и беше даден на "Ла Росаледа" през миналото лято. След почивката Барселона доминираше на терена, но така и не успяваше да стигне до гол. След час игра Неймар направи два пропуска, като веднъж удари и страничната греда от външната страна. А в 65-ата минута бразилецът си изкара много глупав втори жълт картон за фаул в атака и остави отбора си с човек по-малко да доиграва срещата. В 78-ата минута беше и най-спорната ситуация. Тогава Серхи Роберто беше спънат и Барса поиска дузпа. Реферът Хесус Хил (който и друг път е ощетявал Барса) обаче извади нарушението извън наказателното поле, а повторенията показаха, че е сбъркал.

В 90-ата минута бърза контраатака свари неподготвена отбраната на гостите. Нападател на Малага стигна до пеналта и отклони топката към непокрития Джони, който от точката на дузпата с левия крак щеше да скъса мрежата за крайното 2:0!

Каталунците изостават вече на три точки от Реал в битката за титлата, а мадридчани са и с мач по-малко.

След мача каталунците, които са галеници на съдиите, пробваха грозно да се извинят за поражението с реферски грешки. Треньорът Луис Енрике изрази мнение, че са били ощетени в много ситуации, при една от които е била подмината дузпа в тяхна полза.

"Несправедлив резултат. Имаше чиста дузпа в наша полза. Реферът обаче посочи, че нарушението е извън наказателното поле. Освен това получихме твърде много картони, а не мисля, че сме играли грубо.  В същото време футболисти на съперника постоянно рушаха играта с нарушения, но не бяха санкционирани. Но ние сме свикнали с подобно отношение”, каза Енрике.

"Вече малко по-трудно ще спечелим титлата. Пропуснахме добра възможност, но все пак има още доста мачове. Доволен съм от себераздаването на момчетата. Играхме срещу един много затворен тим, но въпреки това създадохме доста положения. Мисля, че заслужавахме да победим", добави специалистът.