Барса потрепери, но взе удобен резултат срещу Челси

Челси и Барселона завършиха 1:1 в първи осминафинален мач в Шампионската лига, игран в Лондон. Уилиан тресна 2 греди през първата част, а през втората настрои мерника и заби гол в 62-ата минута с чудесен техничен удар от 18 метра. В 75-ата Лионел Меси донесе ремито за каталунците с първото си попадение срещу "сините" от Лондон в исторически план. Иниеста изработи половината гол, защото навлезе в наказателното поле след сгрешено изнасяне на домакините и майсторски върна към нахлуващия аржентинец. За Бълхата не представляваше проблем да отблежи и дори можеше да си избира къде и как да зашие кълбото зад Тибо Куъртоа.

Иначе Барса владееше в над 70 процента от времето топката и в типичен стил си подаваше топката с безкрайни къси пасове. Челси пък заложи на здравата защита и разчиташе на епизодични контри.

Така все пак лондончани запазиха някаква интрига за реванша в на "Ноу Камп", където със сигурност ще с еполучи нов емоционален сблъсък.