Барса отнесе Алавес: МСН отново прави каквото си иска в Ла Лига

Барселона разгроми с 6:0 като гост Алавес в мач от 22-я кръг на Ла Лига. Мощното трио Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар, известно като МСН отново се развихри.

Суарес откри резултата в 37-ата минута, а само три по-късно Неймар удвои. За да има завършеност всичко на терена третият от триото - Лионел Меси вкара и за 3:0. Алексис от Алавес си вкара автогол в 63-ата минута, а две минути по-късно Иван Ракитич направи разгрома доста тежък за домакините.

Суарес оформи крайното 6:0 със своя гол номер 18 и стъпи на върха при реализаторите в Ла Лига. Втори е Меси със 17 попадения.

Барса стъпи временно на върха в класирането, но Реал е с цели три мача по-малко и само две точки изоставане. "Белите" ще гостуват довечера на Осасуна и имат шанс да се върнат на първото място.