Барса обърна Алавес чрез съдиите в дебюта на Коутиньо на "Камп Ноу" (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Барселона направи късен обрат срещу Алавес и надви баските с 2:1 в двубой от 21-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците губеха в резултата до 72-ата минута, когато Луис Суарес изравни и заличи попадението на Джон Гуидети. В 84-ата пък Лионел Меси донесе успеха на "блаугранас". Двубоят бе дебют за Филипе Коутиньо на "Камп Ноу", като бразилецът игра 66 минути и бе заменен от Пако Алкасер.

Преди прекия свободен удар на аржентинеца обаче имаше засада, която не бе отсъдена. На всичкото отгоре, Алавес имаше реални претенции за дузпа в 87-ата заради ръка с игра на Самюел Юмтити, но съдията подмина и това.

В 23-ата гостите поведоха след брилянтна контраатака. Ибай Гомес открадна топката в своята половина и пусна прекрасен извеждащ пас за Гуидети. Той стигна на спринт до вратата и вкара след щастлив рикошет в другия си крак, който изненада Тер Щеген.

Барса натисна до края на полувремето, но удар на Меси бе спасен от Пачеко в края на частта, като след това топката срещна страничния стълб.

През второто полувреме Паулиньо можеше да отбележи, но Дуарте изчисти от гол линията. В 72-ата обаче Барса съумя да изравни. Иниеста спринтира по левия фланг и центрира към Луис Суарес. Уругваецът стреля от воле, топката премина през няколко футболисти и нахлу в мрежата на Алавес.

В 84-ата пък Меси завърши обрата, като вкара технично от пряк свободен удар. Преди това обаче имаше засада и въобще не трябваше да се стига до изпълнението на фаул.

В края гостите искаха дузпа, но не я получиха, и така Барса продължава без загуба похода си към титлата. Каталунците са лидер в първенството с 57 точки, докато Алавес остава точно над зоната на изпадащите. Тимът на Абелардо Фернандес е 17-и с 19 пункта.