Барса не прости на съседи, заши им 6 парцала

Барселона разчекна с 6:1 съседите от Джирона в регионално дерби на Каталуния в Примера дивисион късно снощи. Гостите откриха резултата на "Камп Ноу, но това само раздразни домакините, които после пометоха своя съперник. Порту изненадващо оплете топката в мрежата още в 3-ата минута за 1:0 за Джирона.

Суарес и Меси се развихриха и до полувремето заби 4 гола. Двамата отбеляха по две попадения, с което отборите се оттеглиха за пауза при 4:1 за Барселона. Трябва да се отбележи, че за първи път каталунците започнаха едновременно с Меси, Суарес, Дембеле и Коутиньо, а последните двама също направиха много силен мач.

Бразилецът покачи на 5:1, а преди това се бе отчел с асистенция за попадението на Суарес за 4:1. Канибала от Уругвай пък успя да оформи и хеттрик след голов пас на Осман Дембеле и така бе фиксиран внушителния резултат 6:1!

Каталунците продължават да са лидер с 65 точки, с 10 пред втория Валенсия, който е и с мач по-малко. Реал (Мадрид) е на третата позиция с актив от 51 пункта.