Барса наказа слабак, талант с първи гол

Барселона очаквано направи стъпка към класиране на 1/8-финал в турнира за Купата на Краля, след като днес каталунците сразиха с 4:1 третодивизионния Картахена.

Домакините изненадващо поведоха още в самото начало на срещата, но с два гола на Педро и попадения на Фабрегас и Жан Мари Донгу Барселона осъществи пълен обрат. Така "лос кулес" направиха реванша на "Камп Ноу" още по-протоколен, като испанският шампион прекъсна и негативната си серия от две поредни загуби във всички турнири.

Жерар Пике, Шави и Андрес Иниеста бяха оставени извън групата на Барса за днешния двубой, докато Жорди Алба се завърна в игра след продължително лечение на травма. Неймар стартира на резервната скамейка и не се появи в игра, а в атака за гостите започнаха Педро, Алексис и Сеск Фабрегас. Серхио Бускетс, Алекс Сонг и Серхи Роберт стартираха в полузащита, а Жорди Алба, Карлес Пуйол, Марк Бартра и Адриано оперираха пред вратаря Хосе Пинто.

Двубоят в Картахена стартира шокиращо, като още в 16' домакините излязоха напред в резултата. Фернандо изкочи зад защитата на Барселона и с премерен изстрел матира Пинто за 1:0.

Каталунците очаквано повишиха оборотите и затегнаха обръч пред вратата на Картахена, като по всичко изглеждаше, че изравнителният гол е въпрос на време. До такъв се стигна в 36', когато Педро Родригес излезе очи в очи с вратаря на домакините и хладнокръвно реализира за 1:1. Серхи Роберто също можеше да отбележи, но младият халф не успя да вкара от чиста позиция.

До почивката Барса добави и още един гол към сметката си, след като Сеск Фабрегас изведе гостите напред в 43'. "Четворката" засече от ждроб центриране в наказателното поле на Картахена и не остави шансове на Лимонес - 1:2.

През втората част силите на Картахена съвсем се изчерпаха, а воденият от Тата Мартино състав установи пълен контрол над случващото се на терена.

Алексис Санчес изуми трибуните с пропуск на празна врата, а преди това и Сеск Фабрегас не успя да вкара, останал очи в очи с Лимонес. В 76' Барса все пак стигна и до трети гол, като точен отново бе Педро.

Десет минути преди края Херардо Мартино даде шанс на младия камерунец Жан Мари Донгу, който записа и официален дебют с екипа на Барселона. Африканецът нямаше как да мечтае за по-добър такъв, след като в 89' вкара и първия си гол за каталунците. Удар на Педро срещна дясната греда на вратата, но Донгу бе на точното място, за да осъществи добавка за крайното 1:4.

FC Cartagena vs Barcelona 1-4 All Goalsby Oleeh-1