Барса изнесе лекция на Челси, Меси с гол №100 в ШЛ

Барселона се наложи убедително с 3:0 над Челси на „Ноу Камп“ в реванша от осминафиналите в Шампионската лига срещу Челси и с общ резултат 4:1 продължава заслужено напред. Срещата не предложи драма, защото каталунците поведоха рано и държаха двубоя под контрол през цялото време. Сблъсъкът ще се запомни най-вече с 2-та гола на Лионел Меси, който с тях закръгли сметката си в най-комерсиалния турнир на 100.

Още в третата минута Меси откри със странен гол. Бълхата получи топката, но имаше малък ъгъл, а за капак кълбото бе на по-слабия му десен крак. Това не отказа аржентинеца и той пробва удар, вратарят Куртоа подцени ситуацията и допусна комичен гол през „крачола“. После Барса започна в свойски стил да разиграва топката, а Челси опита лек натиск. Атаките на лондончани обаче не донесоха изравняване.

Вместо това в 20-ата минута интригата съвсем поизчезна. Меси подаде майсторски към Осман Дембеле, а бившият играч на Борусия Дортмунд стреля диагонално и опъна за втори път мрежата на гостите. През втората част Челси имаше основателни претенции за дузпа заради игра с ръка на Жерар Пике, но съдията не пожела да посочи бялата точка. Лионел Меси отново показа гениална игра в 63-ата минута. Тогава той получи пас от Луис Суарес, пое кълбото на скорост и размина трима защитници на английския тим, след което със силен шут по земята вкара за 3:0.

Класическият резултат се запази до края, мачът просто се доигра. Така Барселона се класира за 1/4 финалите, а тимът на Антонио Конте явно се намира в тежка ситуация. Не толкова заради факта, че отпадна от силния отбор на каталунците, а защото играта на „сините“ от Лондон е под всякаква критика. Разчита се на индивидуални проблясъци, а това няма как да донесе нещо значимо.

В другата среща в ШЛ тази вечер Бешикташ падна в Истанбул от Байерн М и с общ резултат 1:8 отпадна безславно.