Балотели пак спаси Ливърпул, Селтик и Интер с голово шоу за едно полувреме

Ливърпул – Бешикташ

Отборът на Ливърпл наложи натиск в началото на срещата, последва такъв и на гостите в средата на полувремето, а в края отново „червените” доминираха в срещата, но резултатът остана непроменен.

Втората част протече изцяло в половината на турския тим, но Ливърпул трябваше да чака до 84-тата минута, за да отбележи. Джордън Айб влезе на скорост в наказателното поле и бе спънат. Марио Балотели застана зад топката и не сбърка – 1:0. В оставащите минути „червените” потърсиха втори гол, но времето не бе достатъчно и мачът завърши с минимална победа за домакините.

Севиля – Борусия (Мюнхенгладбах)

Отборът на Севиля бе този, който доминираше през цялото първо полувреме, като испанците пропуснаха доста положения. От своя страна немския тим предпочете да се защитава през всичките 45 минути и успя да удържи равенството до почивката.

През второто полувреме играта приличаше изцяло на тази от първото, но все пак испанците успяха да отбележат гол,в ъпреки солидната немска защита. Висенте Ибора стреля от границата на наказателното поле и успя да преодолее стражът на Борусия, за да изведе тима си напред. До края на срещата испанския тим бе по-настоятелен в опита да отбележи гол, но това така и не се случи и срещата завърши с минимална победа за Севиля с 1:0.

Аякс – Легия Варшава

Отборите на Аякс и Легия Варшава започнаха предпазливо срещата, но постепенно холандците наложиха надмощие и в 34-тата минута Аркадиус Милик изведе тима си напред след страхотен изстрел от около 20-тина метра.

През втората част холандците се опитаха да стигнат до още попадения, но защитата на полския тим бе на високо ниво и не позволи това да се случи, като срещата завърши при резултат 1:0.

Андерлехт – Динамо (Москва)

Андерлехт опита да наложи натиск през първите 10 минути от срещата, но Динамо бързо взе нещата в свои ръце, като единствено късмета лиши руския тим от това да води в резултата. Все пак двата тима се оттеглиха на полувремето при нулево реми.

Втората част предложи няколко чисти положения за двата тима, но до гол не се стигна и московския тим ще има лека преднина в реванша след седмица, след като не допусна гол.

Гингам – Динамо (Киев)

Домакините започнаха срещата по-добре, но Динамо бе тимът, който поведе в резултата. В 19-тата минута Мигел Велосо се разписа при първата по-добра акция на своя тим с хубав изстрел от границата на наказателното поле. Очертаваше се доста трудно второ полувреме пред гостите, след като между 39-тата и 44-тата минута бяха изгонени двама от техните състезатели.

Точно това оказа влияние в края на мача, когато френския тим съумя да отбележи две попадения в рамките на 3 минути. В 72-рата Клаудио Беовюе изравни, а в 75-тата Мустафа Диало даде преднина на тима си. До края на срещата украинците нямаше какво повече дадат в мача и напуснаха терена победени.

Виляреал – Ред Бул (Залцбург)

Виляреал се впусна в търсене на ранен гол, но куп пропуски лишиха испанците от това, да поведат в резултата. Все пак гол във вратата на Ред Бул бе отбелязан, негов автор бе Икечукву Уче в 32-рата минута.

Втората част започна със спокойна игра, но в 48-та минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа и Джонатан Сориано не сбърка от бялата точка, за да изравни резултата.

Само шест минути по-късно отново Виляреал излезе напред в резултата, като този път точен за испанците бе Денис Черушев. До края на срещата испанците потърсиха третия гол в мача, но до такъв не се стигна и развръзката предстои след седмица в реванша.

Тотнъм – Фиорентина

Тотнъм наложи натиск в началото на срещата и още в 6-тата минута Роберто Солдадо се разписа, след като се възползва от добро центриране и с удар от воле откри резултата. 10 минути преди края на първата част италианският тим съумя да изравни чрез Хосе Мария Басанта.

През второто полувреме лондонския тим бе този, който владееше инициативата, но така и не успя да отбележи победно попадение през вторите 45 минути.

Селтик – Интер

Отборът на Интер започна по-добре срещата и още в 4-тата минута Джердан Шакири смълча трибуните, след като откри резултата на „Селтик Парк”. Играчите на Роберто Манчини продължиха натиска си и в 13-тата минута вече водеха спокойно с два гола след попадение на Уилсон Паласиос.

След 20-тата минута ролите в мача тотално се размениха и Селтик съумя да изравни, след като реализира две попадения чрез Стюарт Армстронг и автогол на Давид Кампанаро в рамките само на 60 секудни.  Миланския гранд успя да си върне преднината, макар и частично, след като Паласиос реализира второто си попадение в срещата минута преди края на първите 45.

Втората част бе доста по-скучна от първата, като бе реализиран едва един гол. Негова автор бе Джон Гуидети от тима на Селтик, който оформи и крайното 3:3 в този вълнуващ мач.