Балотели и Пацини спасиха Милан от нов резил

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Милан стигна до много щастлива победа над Каляри с 2:1 в среща от 21-ия кръг на Серия А.

„Росонерите“ направиха страхотен подарък на своите фенове и треньора Кларънс Зеедорф.

Милан изоставаше в резултата с 0:1 до 87-та минута, когато Балотели се разписа от пряк свободен удар, а две минути по-късно Пацини с акробатично изпълнение след корнер донесе победата на своя тим.

Това бе първи гол за Пацини в Серия А този сезон, след като пропусна първата половина заради контузия. Преди това Марко Сау изведе Клаяри напред след груба грешка на вратаря Марко Амелия.

С тази победа Милан излезе на 9-то място с 28 точки, но продължава да изостава на 16 точки от 3-то място и Наполи.

Това бе трети мач за Кларънс Зеедорф начело на Милан и втора победа в Серия А след успеха над Верона преди седмица. Също така Марио Балотели се разписа във всички мачове откакто Зеедорф пое отбора. Така Милан записа за първи път този сезон две поредни победи в Серия А.

Срещата започна добре за Милан и „росонерите“ сътвориха няколко възможности за гол. Първо удар на Робиньо мина встрани, а след това Балотели бе близо до гола, но в последния момент бе изпреварен от защитник.

Най-чистото положение бе за Балотели, който се освободи на перфектна позиция за стрелба, но стреля във вратаря. След това Балотели изведе перфектно Хонда сам срещу вратаря, но японеца също би във вратаря.

Последва груба грешка на вратаря на Милан Марко Амелия, който подари топката на футболист на Каляри. Той я върна в наказателното поле и там Марко Сау финтира Даниеле Бонера и се разписа за 1:0. Този гол притесни много „росонерите“ и те изгубиха инерцията в играта.

Каляри започна да изравнява играта и да задържа повече топката. Милан имаше шанс да върне гола в 53-та минута. Кака пусна лек пас в наказателното поле и Балотели от 5-6 метра прати топката над вратата.

След това Хонда напредна силно и направи двойно подаване с Балотели, но японеца стреля много слабо. Милан имаше своите шансове, но нападателите не успяваха да се разпишат във важните моменти. Кларънс Зеедорф пусна в игра Джампаоло Пацини на мястото на Робиньо, който не се забелязваше по терена.

В същото време и Каляри пропусна добра възможност след удар на Маурисио Пиния, който мина встрани от вратата. В последните десетина минути Милан направи натиск. Хонда центрира опасно и Кака стреля, но защитата се справи в последния момент.

Така дойде 87-та минута, когато пряк свободен удар пред наказателното поле бе изпълнен перфектно от Марио Балотели за 1:1.

4060656

Балотели се разписва във вратата на Каляри

Две минути по-късно Джампаоло Пацини с много красив гол от въздуха донесе победата на Милан. След гола Кака можеше да направи резултата по-изразителен, но не уцели вратата.