Балкан спечели визитата си в Ямбол

снимка: balkanleague.net

Балкан (Ботевград) победи като гост Ямбол с 97:86 точки и излезе начело в класирането преди последния мач от седмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Дербито на кръга между Лукойл Академик (София) и Левски ще се играе на 26-и ноември.

Баскетболистите на Балкан поведоха с 16 точки 49:33 минута преди края на втората част и до края на мача нямаха проблеми.

За победителите силен мач изиграха Иван Лилов и Павел Маринов. Лилов реализира 25 точки, а 21 точки добави Маринов. Мартин Маринов вкара 24 точки, а Педжа Стаменкович се отличи с 11 точки, 7 борби и 9 асистенции.

За Ямбол най-резултатен стана Карън Джонсън с 25 точки. Другият американец Тони Бърнас вкара 18 точки. Капитанът Станислав Говедаров приключи с 15 точки.

В друга среща Черноморец (Бургас) се наложи над Спартак (Плевен) със 73:70 (15:17, 20:22, 18:16, 20:15) точки. За домакините това е първи успех след пет поражения.

Илия Милутинович записа 18 точки и 8 борби за успеха, с 16 точки и 6 борби се включи Константин Коев, а 12 точки и 6 борби записа Богдан Боев.

За Спартак 18 точки вкара Веселин Георгиев, а с 13 точки и 6 борби се отчете Михаил Танев.