Балкан си върна третото място

снимка: Facebook

Балкан (Ботевград) разгроми гостуващия Ямбол с 89:74 (23:27, 24:17, 27:16, 15:14) точки в среща от 14-ия кръг на Теси Национална баскетболна лига за мъже.

Гостите спечелиха първата четвърт и имаха аванс в резултата до средата на втората. Възпитаниците на Александър Тодоров решиха мача със серия от 20:9 през вторите 10 минути, след която поведоха с 43:36.

След това те постепенно увеличаваха аванса си, който достигна до 18 точки в последната част при 82:64. След успеха Балкан се върна на трето място в класирането с 21 точки, а Ямбол е на пета позиция с 20 точки, уточнява БТА.

За Балкан се отличи Ноа Далман с 16 точки и 22 борби, новото попълнение Лоугън Стъц записа 16 точки и 6 борби, а Иван Лилов и Павел Маринов вкараха по 14 точки. За Ямбол най-полезни бяха Станислав Говедаров със 17 точки и Станислав Славейков с 14 точки и 10 борби.