Балкан надви Рилски в дербито за върха на родния баскет

снимка: lap.bg

Балкан надделя над Рилски спортист с 83:78 в дербито на върха в Националната баскетболна лига. Двубоят в Ботевград предложи истинска драма на феновете по трибуните, а победителят бе определен едва в последните секунди.

Освен лидерската позиция, баскетболистите на Небойша Видич си гарантираха и домакинско предимство срещу този съперник в третото завъртане от редовния сезон.

Серия от 8:0 в полза на домакините даде ударно начало на мача за тях. Те поддържаха разлика от няколко точки и в следващите минути, като след първата част водеха с 24:20. През втория период мачът бе много оспорван. Балкан поддържаше крехък аванс, който на почивката отново бе 4 точки.

Рилски спортист започна много силно второто полувреме и малко след паузата поведе за първи път в мача при 45:44. Преди заключителната четвърт преднината на домакините бе 3 точки. През последната част Балкан дръпна с осем точки, но серия от 10:0 изведе гостите отново напред в резултата. Подкрепяни от феновете си обаче, домакините стигнаха до нов обрат две минути преди края. Този път те не изпуснаха аванса си и надвиха съперника

Най-резултатен за победителите бе Игор Кесар с 18 точки. С толкова се отчете и Травис Тейлър за Рилски спортист, предаде bgbasket.com.