Бала поведе Етър към спасение

Етър спечели и втория си мач срещу „Пирин” в плейофите, като след победата си с 2:1 у дома, постигнаха пълен успех и в Благоевград с 1:0. Така за 11-ото място и директен спор за оставане в елита „виолетовите” ще срещнат в два мача „Дунав”. Единствения гол в мача отбеляза Аласана Мане в 52-ата минута.

Първото полувреме предложи тактическо надлъгване, като великотърновци приеха играта в половината си. В 13-ата минута Боджадж с глава принуди Христо Иванов да вади в корнер. В 30-ата минута Рения симулира за дузпа в пеналта, но реферът Никола Попов не се подведе. Две минути по-късно Траянов след комбинация с Боджадж стреля над гредата. Първата възможност за „Етър” бе в 44-ата минута, когато Почански напредна отляво и центрира, а Бадара засече топката, но покрай гредата.

Началото на втората част не промени тактиката на двата тима. В 51-ата минута след корнер Рения стреля, но Христо Иванов улови. В следващата минута дойде и единственото попадение в срещата. Дани Младенов напредна отдясно и намери Руменов, който върна към Аласана Мане. Прецизният шут на халфа прати топката в горния десен ъгъл на вратаря Георгиев – 0:1.

Паланков с глава стреля в аут в 54-ата минута, а пред отсрещната врата се откъснаха Почански и Младенов, но пасът на Почански не бе точен. Постепенно домакините отпаднаха и „Етър” при контрите можеше да вкара и втори гол. Опасна атака на Пашов в 67-ата минута завърши с пас към Почански, който не успя да стреля, а Пашов завърши атаката с удар край вратата.

Христо Иванов в 69-ата минута улови далечен удар на Хендерсон, по-късно хвана и изстрел на Боджадж. „Виолетовите” пък заложиха на контри и в 80-ата минута Младенов от добра позиция би покрай гредата, а до края на няколко пъти играчи на „Етър” излизаха в числен превес, но не стигнаха до втори гол.